Anasayfa / Genel / Whattpad de Okunması Gereken En İyi Hikayeler

Whattpad de Okunması Gereken En İyi Hikayeler

Whattpad de Okunması Gereken En İyi Hikayeler

10449035_317078765125629_927136667_n

Kurban

Siz bilmeseniz de, onlar var. Karanlıkta yaşıyorlar. On üç yılda bir yapılan bir ritüelle sadece biri güneşin altında yürüyebiliyor. Dikkatli ol! Arkana bak, yanındakine güvenme. Kendini hayatın için savaşmaya hazırla. Sana ulaşmalarına çok az kaldı!
Altıncı Cennet’in Koruyucu Kılıcı yanında! “Neden yaptın bunu?” diye sordum. “Asırlardır esir kalmıştın, artık özgürsün. Neden evine dönmedin?” “Söyledim sana,” diye fısıldadı ve saçlarıma bir öpücük kondurdu. “Evim sensin.”

Paluri

İki genç kız; Arya ve Mahru…. “Gelen ani fren sesi ile ne olduğunu anlayamadan babasının altında kalmıştı Arya. Vücuduna giren minik sızıları hissediyor, o sızıların babasının gövdesinden geçerek kendisine ulaştığının ayrımına varıyor ancak bir türlü inanamıyordu olanlara… Tekrar duyulan bir patinaj sesi ile babası yan tarafına düşmüş, elini Arya’nın yanağına koymuş ve diğer eli ile artık nefes almayan karsının elini avuçlarının içine almıştı…” “Bir yatakta uzanıyordu Mahru, karşısında da bir adam oturuyordu. Uyanmasını bekliyordu belli…

 

 

Buluttan İbaret

Bir mum yaktım bu gece. Sönen bir ruhun, Eriyen bir bedenin dünyaya isyanı. Bir mum. Hangi acılar sığar ki bir mumun alevine? Kaç damla gözyaşı söndürür bu ayaklanmayı?

 

Hades

Cennet ve Cehennem gibiydi, aşkları. İmkansız ve şehvet dolu.

 

Anlat Bana

Merhaba! Anlat Bana’ya hoş geldiniz! >Anlat Bana Nedir? ”İnsanlar hayatlarını başka insanlara anlatarak daha da rahatlarlar. Anlat Bana’da sizden kilometrelerce uzak bir insana dertlerinizi kolayca anlatabilirsiniz. O da size anlatabilir. Dertlerinizi daha fazla tutmayın. Anlatın.” > Sayılı Sistem Nedir? ”Anlat Bana’da diğer sitelerin kullandığının aksine sayılı sistem bulunur. Sayılı sistemde, her bir sayı bir kişinin temsilidir. Siteye ilk geldiğinizde size bir sayı verilir. Eğer sitemizi beğenir iseniz, bu sayıya e-mail ekleyerek hep kullanabilirsiniz.” # 195: Konuşmam gerekiyor… Bu cevabın üzerine ellerim klavyenin üzerinde geziniyor ve ardından gönder tuşuna basarak yolluyorum.

 

Melez günlükleri

-Türkiye’deki ilk Percy Jackson hayran kitabıdır – Eğer melez olduğunuzu düşünüyorsanız hemen okumayı bırakın. Yoksa başınıza feci şeyler gelebilir. Ama yok, okumaya devam etmek istiyorsanız uyarmadı demeyin! İyi şanslar.

 

Acemi Casus

Amy, normal, sıradan, hatta gayet sıkıcı bir kızdır. Ta ki, kendisinden garip şeyler yapmasını isteyen CIA’e bulaşana dek. Yapması gereken tek şey, bahsettikleri kişiyle her gün vakit geçirmek, ona arkadaşı gibi yanaşmaktır. Casusluk yapacağı kişi kendisini sinir eden, dalga geçen, ukala biri olsa bile. Amy, tek kuralı ihlal eder; “işe duygularını karıştırma!”

 

Kötü Çocuk

“Siyahın içindeki beyazın umudunun hikayesi.” Yeni arkadaşlık,farklı yakınlaşmalar,dengelerin değiştiği bir yaz tatili.Lisenin son yılında Atahan Koleji’ndeki öğrencilere bir yenisi ekleniyor,bazıları daha önce hiç şans vermediklerini fark ediyor ve taşları yerinden oynatacak yeni kararlar alınıyor.Acı daha önce hiç bu kadar yakın olmamıştı.

 

Okul Bizi Öldürmeden

Üç kızın okul başlamadan kalan bir ayında yaptığı çılgınlıklar. Üç kızın asla bozulmayacak arkadaşlıkları. Üç kızın hikayesi.

 

Gülümse

-Gitmek ve kalmak bir sevgili arasında hiç bu kadar sorun olmamıştı.-

 

Solucan

“Geleneksel bir kural sebebiyle ebeveynleri tarafından tamamen ilgisiz bırakılan, bu kural yüzden bunalıma girmiş olan Nehir; hayata tutunmak için çareyi aşkta arar. Beş maddelik bir listeyle, kendisinin aşık olabileceği bir erkek arar ve bulur da. Ancak bulduğu bu çocuk, Kıvanç, en az Nehir kadar ailevi sorunları olan; aylardır bir kez bile gülmeyen Nehir’in tabiriyle egoist hayvanın tekidir. Ah, bir de Nehir’e ismiyle hitap etmek yerine Solucan diye seslenmesi yok mu! ‘Sana aşık olmama izin verir misin?’, ‘O lanet gözlerini midene sokarım’…”

Kitabın konusunu ben diğerlerine oranla daha orijinal buldum. Bu zamana kadar yazar ZeynepSey sadece 2 kitap yazdı, fakat 3. kitabı yazma sözünü bize verdi. Okul ve sınavlardan dolayı vakit bulamadığı için bizi yazın ortasında final bölümüyle bırakıverdi. (Evet o gün sende kalp krizi geçirdin) Fakat biz onun kararına saygı duyduk ve üçüncü kitabı beklemeye koyulduk. Paragrafın başında az da olsa hikayenin konusu belli zaten, fakat açıklamam gerekirse, gerek Nehir’in böyle bir aileye rağmen kendi ayakları üzerinde durması, gerekse Kıvanç’ın hal ve hareketleri seni gerçeklikten uzaklaştırmadan hikayeye bağımlı edecek. Ayrıca daha önce hiç duymadığın farklı ve orijinal espriler de duyacaksın “Solucan”da. Nehir, hem arkadaşın hem de bazen yaptığı saçma hatalarla çok sinirlendiğin baş belası kız evladın olacak. Hadi Hep17 Kızı, üçüncü kitap gelene kadar süren var;)

 

Kumsaldaki Meteor

“Lisedeki ilk yılımdan sonra her zamanki Bodrum tatili düşüncesi, benim için fazla sıradandı. Ama sıradan olmayan bir şey vardı ki o da yan evdeki çocuktu. (Tüm hakları yastığımın altında saklıdır)”

Son önerdiğim kitap ise, 14 milyon okumayla “Kumsaldaki Meteor”. Konusuyla ve diyaologlarıyla kendine bağlamayı başarabilmiş bir yazar daha.

Tatil için Bodrum’a gidecek olan Gizem’in tanıştığı yeni çocukla başına gelen olayları konu alan “Kumsaldaki Meteor”, aslında konusu itibariyle oldukça sade, hatta sıradan bir hikaye denilebilir. Ama onu farklı kılan eğlenceli oluşu. Boş zamanlarında, fazla ders çalışıp kafa dinlemek, keyif yapmak istediğinde okuyabileceğin güzel bir kitap, “Kumsaldaki Meteor”;)

 

Yabancı

O insanın tenini ürpertecek kadar güzel. Tenine işleyen karanlığa rağmen. O ölümcül derecede soğukkanlı. Çimen yeşili gözlerinin derinliklerinde, karanlık bir kuyuya attığı acı dolu bir geçmişi var. Onun bir kalbi yok. O bir kimsesiz. O bir yabancı. O bir katil. O… Ediz Çağıran. Ve pençesine aldığı kurbanına aşık olmak üzere.

 

 


										
									

Buna da Bakmalısın!

1436219618458

Eiji Tsuburaya Kimdir 7 Temmuz Doodle

Eiji Tsuburaya Kimdir? 7 Temmuz Doodle Yine Eğlendirdi!   Google 7 Temmuz büyük sürpriz. Önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir