Anasayfa / Genel / Flicker Nedir? Nasıl Kullanılır?

Flicker Nedir? Nasıl Kullanılır?

Flicker Nedir? Nasıl Kullanılır?

flickr-fotos-20090630185752

 

İnternet ve akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte online uygulamalar hızla yayılmaya başlandı. İnsanlar özel anlarını, ziyaret ettiği yerleri paylaşma merakı yüzüden yüzlerce uygulama çıktı fakat her işte ilk olanların yakaladığı fırsatları diğer uygulamalar pek yakalayamadı.

Flickr, internet ortamında resimlerinizi ve videolarınızı kolaylıkla depolayabilmenizi, istediğiniz resimleri paylaşabilme, yorumlayabilmenizi sağlayan bir servistir.

 

Flickr, 2004 Şubat ayında Ludicorp tarafından geliştirilip, 2005 Mart ayında Yahoo tarafından 35 milyon dolara satın alınmıştır.Blog yazarlarının resim deposu olarak kullanmasından dolayı popülerlik kazanmış bu servis Yahoo tarafından destekleniyor.

Site’nin verdiği hizmet resim depolamayla sınırlı değil. Arkadaşlarınızı bulup iletişime geçebiliyor, resimlerin yorum özelliğini kullanarak diğer kullanıcılarla iletişimde kalabiliyor, takip edebiliyorsunuz.

Flickr’ da bir çok servis’ te bulunan “sürükle bırak” upload özelliğiyle resimlerinizi yükleyebiliyorsunuz. Normal kullanıcılarına resim için aylık 300 mb aylık limit veriyor. Eski limitleri 100 mb olduğu düşünülünce yeterli gözüküyor. Flickr ‘ da pro üyelikler de mevcut. Pro üye olarak limitleri kaldırabilir ve bir takım özelliklerin sahibi olabilirsiniz.Video paylaşım için limitler biraz farklı ve yetersiz, normal üye iseniz en fazla 90 dakikalık 2 video veya 150 mb paylaşım yapabiliyorsunuz.

Flickr ile yüklenilen resimlerin farklı boyutlarına seçeneklerle ulaşabiliyorsunuz.Eklenti ile resimleri düzenleyebiliyorsunuz. Resim paylaşım, depolama sistemi arıyorsanız alternatif listesine alınabilecek bir servis. Yahoo, Gmail hesabınızla kolayca üye olabilirsiniz.

timthumb

Flickr paylaşım limitleri

Ücretsiz kayıt olan kullanıcılar Flickr’da 1 TB fotoğraf gönderebilme alanına sahip olurlar. Flickr’daki fotoğraflar, fotoğrafın sahibinin seçimine göre, tüm hakları fotoğrafın sahibinde kalacak şekilde ya da Creative Commons lisansıyla yayımlanabilir.

Flickr’da hangi tür paylaşımlar yapılabilir?

1. Fotoğraf

2. Video

Flick üyeliğinin yararları nelerdir?

1. Fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz.

2. Video paylaşımı yapabilirsiniz.

3. Fotoğraflara yorum yazabilirsiniz.

4. Videolara yorum yazabilirsiniz.

5. Fotoğrafları favori fotoğraflarınız arasına ekleyebilirsiniz.

6. Videoları favori videolarınız arasına ekleyebilirsiniz.

7. Fotoğraf yada videolarınızdan galeriler oluşturabilirsiniz.

Flickr kullanımının yaygınlaşmasının sebebi nedir?

Flickr’ın bu kadar popüler olması ve yaygın kullanılmasının nedenlerinden biri, ücretsiz blog sayfası sağlayıcısı olan blogger’ların fotoğraf deposu olarak kullanmasından kaynaklanmaktadır.

 

 

Buna da Bakmalısın!

hitman-agent-47-1423735870

2015 Ağustos Vizyona Girecek Filmler

2015 Ağustos Vizyona Girecek Filmler Fantastik Dörtlü – The Fantastic Four izle   Southpaw izle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir