Anasayfa / ios / iOS 9’un merak edilen özellikleri

iOS 9’un merak edilen özellikleri

iOS 9’un merak edilen özellikleri

Apple etkinliğinde tanıtıldı. İşte tüm özellikler:

turke-siri-nasil-kullanilir

Siri’de, Maps’te, Notes’ta yapılan geliştirmeler haricinde yeni uygulamaların da iOS 9‘la geleceğini paylaşarak devam edelim. Tasarım açısından fazlaca yeniliği bulunmayan iOS 9’da Apple adeta Siri’ye odaklanmış. Konuma, zamana, açtığınız uygulamaya, son dinlediğiniz şarkılara duyarlı Siri karşımızda.Siri, ‘eve ulaştığımda bagajdakileri unutmamamı söyle’ diyorsunuz ve size hatırlatıyor, adeta kişisel asistanız oluyor. Bunun haricinde kulaklığınızı taktığınızda son çalma listenize uygun olarak size şarkı önerisinde bulunabilecek.

ios9-yeni-tasarim

Sizi arayan birisi eğer adres defterinizde yoksa, ama bu numara e-postalarınız arasında yer alıyorsa, iOS artık size arayan kişiyi tahmin edip gelen arama ekranına yansıtacak.Yeni Notes ile başka bir not tutma uygulaması kullanmanıza gerek kalmayacak. Elle çizim ve detaylar Apple kullanıcılarını bekliyor.Vogue, Vanity Fair, GQ, Wired, New York Times, Fortune, Financial Times, Bloomberg Businessweek ve çok daha fazlası Apple News ile içerik paylaşıyor ve haberler sizin isteğinize göre öneriliyor. News, bilgilerinizi gizli tutar ve 3. parti uygulamalar veya kişilerle paylaşmaz. News, şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, ve Birleşik Krallık’ta geçerli olacak.İstediğiniz haberlere News ile kolayca ulaşabileceksiniz. Haberler ilgi alanınıza göre önerilecek. News, interaktif hikayeleri, fotoğraf galeri ve animasyonları da içerecek. Vogue, Vanity Fair, GQ, Wired, New York Times, Fortune, Financial Times, Bloomberg Businessweek ve çok daha fazlası Apple News ile içerik paylaşıyor ve haberler sizin isteğinize göre öneriliyor. News, bilgilerinizi gizli tutar ve 3. parti uygulamalar veya kişilerle paylaşmaz. News, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, ve Birleşik Krallık’ta geçerli olacak.

ios-9-haritalar

Haritalar yeni transit görünümüyle geliyor. Otobüs, tren, metro ve feribot gibi toplu taşıma için talimatlar içerecek. Haritalar yakındaki restoranlar, barlar, mağazalar ve etkinlikleri bulmanızı kolaylaştıracak.iOS 9’un diğer bir özelliği olan QuickType klavye, yeni kısa yol çubuğu ile daha hızlı ve kolay yazmayı kolaylaştıracak.iOS 9’da iPad’e multi tasking özelliğinin de geldiğini de paylaşalım. Bu sayede uygulamalar arasında hızlı ve kolay geçiş sağlanacak. Split View, ekranın 2’ye bölünmesini sağlayan yeni bir özellik. Bu sayede tek ekranda 2 farklı özellik kullanılabilecek. Video izlerken aynı anda mail de atabileceksiniz, yalnızca izlediğiniz ekran küçülecek.OS 8’i destekleyen tüm cihazlar, evet tüm cihazlar iOS 9’u da destekleyecek. Gerçekten bu bir ilk.

Buna da Bakmalısın!

icon320x320

Slot Raiders Treasure Quest Oyunu

Slot Raiders  Treasure Quest Oyunu android apk indir [youtube http://www.youtube.com/watch?v=h-UQyT97zDI]  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir