Anasayfa / Facebook / Facebook’ta Hangi Reklam Tipi Seçilmelidir

Facebook’ta Hangi Reklam Tipi Seçilmelidir

Facebook’ta Hangi Reklam Tipi Seçilmelidir?

komik-facebook-sözleri

 

Facebook’ta hangi reklam tipini seçmelisiniz? Hangi reklam tipi size en iyi geri dönüş sağlar? Benim için hangi reklam tipi uygundur? gibi sorularınıza cevap bulabilir ve facebook reklam tiplerinin detaylı açıklamalarını görebilirsiniz.

Reklam verme amacınız, reklamlarınızla ulaşmak istediğiniz hedefe uygun olmalıdır. Bir reklam verme amacı seçmeden önce, kendinize reklamınızla ne elde etmek istediğinizi ve sizin için ideal olan sonucun ne olduğunu sormalısınız.

Bu soruları yanıtladıktan sonra, her bir reklam verme amacıyla yanıtlarınızı karşılaştırarak sizin için en iyi sonuçları hangisinin verebileceğini belirleyin.

Gönderilerinizi öne çıkarma

Gönderilerinizi öne çıkarma amacını seçtiğinizde, işletmenizin Sayfasında daha önce oluşturduğunuz bir gönderiden reklam oluşturursunuz. Hedefiniz gönderinizin etkileşimini artırmak ve insanların Sayfanızın içeriklerini görmesini, beğenmesini, paylaşmasını ve onlara yorum yapmasını sağlamaksa, bu reklam verme amacını seçmeyi düşünebilirsiniz.

Sayfanızın tanıtımını yapma

Sayfanızın tanıtımını yapma amacını seçtiğinizde, reklamınız hedef kitlenizdeki Sayfanızı beğenme eylemini gerçekleştirme olasılığı yüksek kişilere erişecek şekilde optimize edilecektir. İnsanlar Sayfanızı beğendiğinde, gönderiniz bu kişilerin Haber Kaynaklarında arkadaşlarının ve ailelerinin gönderileriyle birlikte görünebilir. Hedef kitlenizle etkileşimde bulunmak ve yeni müşterilere erişmek istiyorsanız, Sayfanızın tanıtımını yapma seçeneği sizin için iyi bir tercih olabilir.

İnsanları internet sitenize yönlendirme

İnsanları internet sitenize çekme amacını seçtiğinizde, özel bir hedef URL belirleyebilirsiniz. Örneğin, insanları internet sitenizin ana sayfasına, iletişim sayfasına veya görmelerini istediğiniz herhangi bir sayfasına yönlendirebilirsiniz. Reklamınız varsayılan olarak reklamınıza tıklama olasılığı yüksek kişilere erişecek şekilde optimize edilir.

İnternet sitenizdeki dönüşümleri artırma

İnternet sitenizdeki dönüşümleri artırma amacını seçtiğinizde, internet sitenizin HTML koduna bir kod parçası eklemeniz gerekir. Kodu, dönüşümleri takip etmek istediğiniz bir internet sitesi sayfasına eklemelisiniz. Örneğin, kaç kişinin reklamınızı gördükten sonra reklamını yaptığınız ürüne gidip ürünü satın aldığını takip etmek istiyorsanız, kodu internet sitenizin alışveriş onayı sayfasına eklemeniz gerekir. Reklamınız varsayılan olarak hedef kitlenizdeki dönüşüm gerçekleştirme olasılığı yüksek kişilere erişecek şekilde optimize edilir.

Uygulamanızın yüklenmesini sağlama

Uygulamanızın yüklenmesini sağlama amacını seçtiğinizde, insanların uygulamanızı yükleyebileceği uygulama mağazasına bağlantı veren bir reklam oluşturabilirsiniz. Uygulama yüklemelerinin sayısını ölçmek isterseniz, uygulamanızı Facebook SDK’sı ile entegre edebilirsiniz.

Uygulamanızla etkileşimleri artırma

Uygulamanızla etkileşimleri artırma amacını seçtiğinizde, insanları uygulamanızda gitmelerini istediğiniz belirli yerlere yönlendirebilirsiniz. Örneğin, insanları internet mağazanıza yönlendirebilirsiniz. Reklamınızın başarısını ölçmek isterseniz, uygulamanızı Facebook SDK’sı ile entegre edebilirsiniz.

İşletmenizin yakınındaki insanlara erişme

İşletmenizin yakınındaki insanlara erişme amacını seçtiğinizde, işletmenizin etrafında bir yarıçap belirleyerek yerel topluluğunuzun içindeki ve çevresindeki kişileri hedeflersiniz. Mağaza içi satışları ve trafiği artırmak istiyorsanız Yerel Bilinirlik reklamları sizin için doğru tercih olabilir. Yerel bilinirlik reklamları yayınlayarak ayrıca işletmenizin yerel topluluğunuzda tanınmasını sağlayabilirsiniz.

Etkinliğinize katılımı artırma

Etkinliğinize katılımı artırma amacını seçtiğinizde, insanların Facebook takvimlerine ekleyebileceği bir etkinlik oluşturursunuz. İnsanlar etkinliğiniz hakkında hatırlatmalar alır ve kaç kişinin davetinize yanıt verdiğini görebilirsiniz.

İnsanların teklifinizi almasını sağlama

İnsanların teklifinizi almasını sağlama amacını seçtiğinizde, vermek istediğiniz bir kupon, indirim veya başka bir özel teklifi içeren bir reklam oluşturursunuz. Yayınlayacağınız reklamın hedef kitlesini seçebilir ve teklifi kaç kişinin alabileceğine karar verebilirsiniz.

Video görüntülemeleri elde etme

Video görüntülemeleri elde etme amacını seçtiğinizde, gömülü bir video içeren bir reklam oluşturabilirsiniz. Video reklamları bir hikaye anlatmanıza ve Facebook’ta markanızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Buna da Bakmalısın!

facebook-ads-for-lead-gen

Facebook Reklam Çeşitleri Nelerdir

Facebook Reklam Çeşitleri Nelerdir? Facebook Reklam Kampanyası Yapısı Nasıldır? Reklam Seti: Reklam setlerinde bir veya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir