Anasayfa / Genel / Vimeo Nedir

Vimeo Nedir

Vimeo Nedir?

vimeo_screen

 

Vimeo nedir sorusunu çok karıştırmadan açıklayacak olursak ‘Video Paylaşım Platformudur’. Youtube, İzlesene,dailymotion bla bla bla gibi kullanıcıların videolar yüklediği bir platformdur. Ama aralarında oldukça büyük farklılıklar vardır.

Peki bunlar nedir ?

İlk olarak Vimeo ücretlidir. Ücretsiz hesap oluşturabilir. Videolar da yükleyebilirsiniz. Fakat haftalık en fazla 500mb ‘a kadar yükleme yapabilirsiniz. Toplamda 25 GB. Hesabınızı uygun ücretler ile profesyonele taşıyarak imkanlarınızı geliştirebilirsiniz.

İkinci olarak platformda videoların çözünürlükleri oldukça yüksektir. Çok iyi video işleme yapmaktadır.

Son olarak ve en önemlisi burası çöplük değildir. Bir youtube, bir dailymotion değildir. herkesin her önüne geleni eklediği bir yer değildir. Videoların çok büyük çoğunluğu oldukça başarılı işlerdir. Youtube iyi keyif verici video ararken ki zorluk neyse burada da kötü video bulmak o kadar zordur!

Başarılı, yaratıcı, görüntü kalitesi yüksek ve keyif veren işler izlemek istiyorsanız. Burası tam yeridir. Hele de işiniz ve geleceğiniz reklam, sanat, sinema vb. şeylerle alakalıysa kesinlikle takipte kalmanız gereken yerlerin başında gelir.

Nasıl kullanılması gerektiği konusunda pek söylenilecek bir şey yok aslında. Genel anlamda alışılmış olan takipleşme durumu var. Beğendiğiniz firma, ekip veya kişileri takip edebilirsiniz.  Ayrıca hesabınızı onaylamadan yükleme yapmanıza izin verilmez. Gelen mail ile hesabı aktive etmeniz gerekir.

Keyifle zaman geçirebileceğiz ve ilham alabileceğiniz milyon tane işin yer aldığı bir güzel platformdur! 

 

Buna da Bakmalısın!

hitman-agent-47-1423735870

2015 Ağustos Vizyona Girecek Filmler

2015 Ağustos Vizyona Girecek Filmler Fantastik Dörtlü – The Fantastic Four izle   Southpaw izle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir