Anasayfa / Hobi / HOBİ LİSTESİ

HOBİ LİSTESİ

HOBİ LİSTESİ

Modern hayatın getirdiği monotonluktan kurtulmak için bir çoğumuz zaman geçirmek boş vakitlerini değerlendirmek için hobi arayışı içindesiniz ne yapacağınızı bilmiyorsunuz sizi anlıyoruz Sizler için küçük bir liste hazırladık.

 

1-)YÜZME

İnsanı rahatlatan vücudunuzdaki tüm kasların çalışmasını sağlayan çok güzel ve masrafsız bir aktivite.

yuzme-300

2-)YÜRÜYÜŞ

Sabah saatlerinde yapmanızı tavsiye edebileceğim bir aktivite olan yürüyüş sağlıklı yaşam içinde oldukça önemli hem sağlığını koruyup hemde hobi edinmek isteyenlere tavsiye edebiliriz.

saglikli_yasam_icin_yuruyus_yapin_1

3-)KAYA TIRMANIŞI

Adından anlaşıldığı gibi biraz masraflı’da olsa kesinlikle yapmanız gereken bir aktivite hem temiz havanın tadını çıkarıp hemde kendinizi keşfedin Marmara bölgesinde Gebze yakınındaki, Tavşanlı Köyü’nde bulunan Ballıkayalar Kanyonu İstanbul’a yakın olan çok popüler bir tırmanış alanıdır. Bilecik’te Osmanlı ve Pelitözü, Fethiye’de Faralya ve Antalya’da Akyarlar,İzmir’de Kaynaklar,Dereköy, Belevi ve Niğde Aladağlar Bölgesi ülkemizdeki kaya tırmanışlarının en çok yapıldığı başlıca yerlerdir.

spor_tırmanıs_site-2

4-)FOTOĞRAFÇILIK

Evinizde bulunan yarı profesyonel bir makine ile gerçekleştirebileceğiniz bir aktivite olmasının yanında sizlere bu sayede gezip görme olanağı sağlayacak olan fotoğrafçılık hobisi her kare ile sizlere o anı yaşatacaktır.

foto

5-)AVCILIK

Ne kadar canlılara zarar vermemize karşı olsam’da avcılık sporu insanın ağzında farklı bir tat bırakıyor elinizde tüfeğiniz ormanın içinde saatlerce yürümekten bahsediyorum söyleyince kulağa birazcık komik gelse’de oradaki rezillik farklı bir tat veriyormuş,

7127

6-) DRONE

Son günlerde drone adı verilen dört pervaneli mini kuşları uçurmak bir hayli popüler gayet güzel ve hoş vakit geçirebileceğiniz gayet eğlenceli bir aktivite olarak değerlendirebiliriz.

drone-octo

 

7-)ARABA RESTORASYONU

Eski araçların tamiri ve onarımı adeta meraklılarına hobiden ziyade adeta bir meslek halini alıyor.

7eb8537d529bbab10db655b87f9ccf46_k

😎 KENT KAŞİFLİĞİ

Kentsel arama insan yapımı yapılar, genellikle terk kalıntıları veya insan yapımı çevrenin değil, genellikle görülen bileşenlerin keşif olduğunu. söyleyebiliriz

tat-l-n-z-polon-20150903054552325

9-)OKÇULUK

okculuk-kulupler-turkiye-sampiyonasi-basladi-4_8374_o

 

10-) BİNİCİLİK

Binicilik sporu boş vakitlerinizi değerlendirip o dört bacaklı malum hayvanlarla hoşça vakit geçirebilirsiniz

binicilik sporu ve kullanılan kum torbası

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir