Anasayfa / Fragman / Çekmeköy Underground

Çekmeköy Underground

Çekmeköy Underground izle full izle hd izle

Mahallenin gençleri yıllardır hayalini kurdukları stüdyoya kavuşmuşlardır. Bir yandan yetenek yarışmasına hazırlanmakta bir yandan da hapisten çıkacak abileri için heyecanla ‘arabesk rap’ tarzı bir klip hazırlamaktadırlar. Cemal Abi, nam-ı diğer ‘Küllü Harap’ hapisten çıkar gelir ancak kendi hayal dünyasında yaşattığı aşk hikayesi dışında hiçbir şeyle ilgilenmez.Üstelik haksız yere hapse girdiği bilinen Cemal’in aşk yüzünden kaçakçılık yapmış olduğu ortaya çıkar. Aşkın getirmiş olduğu trajediden kaçmaya çalışan gençler dansla, müzikle hayata tutunmak isteseler de İstanbul’un ışıltılı acımasızlığı hayallerine kurşun sıkacaktır.

Vizyon Tarihi:13 Mart 2015

2014 – Türkiye

Müzikal

95 Dak.

Ayşim Türkmen Keskin

Can Sipahi ,  Kerem Can ,  Barış Gönenen ,  Gözde Kocaoğlu

Ayşim Türkmen Keskin

YÖNETMEN GÖRÜŞÜ Çekmeköy Underground full hd izle tek part izle fragman

İstanbul’un yeni yükselen değeri Çekmeköy’de, lüks sitelerin jiletli tellerle çevrili sokaklarında gezerken karşıma çıktı “Çekmeköy Underground”:

“ÇEKİN LAN DUVARI TELİ İNSAN GİBİ YAŞAYIN”Gecekondu mahallesinin gençleri bir site duvarına yazmıştı. Görünmemeleri, hatta varolmamaları istenilen sokaklarda, cılız, eğri büğrü harflerle, ucuz spreylerle “biz de varız” diyorlardı.

Gençlerle tanışıp birlikte vakit geçirdikçe yeraltını görmeye başladım. Gençler bir an dans edip, taklalar atarken, diğer an öfkelenip küfrediyorlar, kayıtsız göründükleri kadar kendilerini göstermeye çalışıyorlardı. Öfkeli oldukları gibi korku dolu, isyankar oldukları kadar hınçla doluydular. Yeraltı psikolojisinin çok yönlü, elle tutulması zor halini iki karakterden, abiyle kardeş olan Cemal ve Tarık üzerinden anlatmayı istedim.

Cemal’in trajik hikayesiyle trajediden kaçmaya çalışıp kaçamayan Tarık’ın biraradalığı, yeraltındaki çelişkilere işaret ediyor. Tarzları, tavırları ile kentin ışıltılı yüzeyinde gezinen “stilbaz” gençlerin yaşamlarında, Cemal’in hikayesi gibi gecekondu arabeskini andıran trajediler var. Dansla, “rap”le, stilleriyle alternatif dünya kurmaya çalışsalar da trajik düşüşler (uyuşturucudan mahvoluşlar, aşk yüzünden alkole bağlanmalar, bir kavgayla hapse girmeler) onları sürekli tehdit ediyor.

Filmi, bu iki karakterin birbirlerine bakarken yeraltının çelişkilerini yansıttıkları bir ayna olarak düşünüyorum. Cemal’i Tarık’ın, Tarık’ı Cemal’in gözünden seyrettikçe Tarık ve Cemal’de ortak olan çelişkinin aslında hepimizin yaşadığı, kapitalizmin gösterip de vermediği arzudaki çelişki olduğunu farkediyoruz. Bu durumu da en iyi herhalde filmdeki duvar yazısı anlatıyor: “Seni sensiz seviyorum.”. İlkönce heyecan kaynağı olarak beliren arzu, tatmin edilemedikçe “arıza” yaratıyor. “Çekmeköy Underground” ile, kentin ışıltılı yüzeyi ile ona eşlik eden yeraltı dünyasını kırık bir ayna gibi yansıtarak Cemal ile Tarık’ın hikayeleri üzerinden kentin arka planındaki parçalanmışlıkları gösterdiğime inanıyorum.

Buna da Bakmalısın!

Yedinci-Oğul-Seventh-Son-izle-e1413036755689

Yedinci Oğul Filmi

Yedinci Oğul Filmi    

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir