Anasayfa / Blogger / Bloggera Türkçe Domain Yönlendirme (Türkçe Domain yönlendirme Hatası)

Bloggera Türkçe Domain Yönlendirme (Türkçe Domain yönlendirme Hatası)

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere bloggera Türkçe domaini yönlendirmeyi anlatacağım. Bu konuda bir çok kişinin problem yaşadığını gördüm. Karışık gibi görünsede aslında bunu yapmakta tıplı standart domaini bloggera yönlendirmek kadar kolay. Blogger alan adı yönlendirme sayfasına giriyoruz. Özel alan adı ekle kısımına türkçe domainimizi yazıyoruz.
türkçe domaini bloggera yönlendirme
Daha sonra bize her zamanki gibi cname kodu verecek  klasik yönlendirme işlemlerini yaptığımızda blogger türkçe karaktarden dolayı istenilen alan adı geçersiz uyarısı verecektir.
Yapmanı gereken hemen altında bulunan DNS ayarları dosyasını indirin e tıklamak.
Tıkladıktan sonra bilgisayarınıza bir adet Zone Dosyası inecektir.
türkçe domaini bloggera yönlendirme
Bu Zone Dosyasını Notepad++ (ücretsiz olarak indirebilirsiniz)ile açıp bloggerın size vermiş olduğu A kaydı ve Cname bilgilerini Domain yönlendirme panelinize giriniz. 
türkçe domaini bloggera yönlendirme
A Kaydını oluşturup cname ayarlarnı kaydettikten blogger alan adı yönlendirme sayfasına gelerek alan adınızı xx–aland885.com olarak girin ve kaydedin. Örneğin: çocuk.com olarak değilde çocuk alan adının ASCII karşılığı xn--ocuk-zoa.com  olarak kaydediniz.
türkçe domaini bloggera yönlendirme
Ayrıca alan adınızın başında www olmadan giriş yaptığınızda google sayfa bulunamadı hatası veriyorsa küçük kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır ve sitenize www olmadan da giriş yapılabilecektir.

Buna da Bakmalısın!

1436219618458

Eiji Tsuburaya Kimdir 7 Temmuz Doodle

Eiji Tsuburaya Kimdir? 7 Temmuz Doodle Yine Eğlendirdi!   Google 7 Temmuz büyük sürpriz. Önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir